Я думала, що наша область називається Дюна

але  дощ пішов.  На щастя. Бо вода в криниці майже зникла. І річка під воротами пересохла.  А в старій криниці з журавлем, тій, що на вигоні, рівень води падав щодня.

В суботу їхала через Брацлав. Під табличкою «р.Південний Буг» побачила обмілілу калюжу. Моторошно.

На далеких селах почали економити воду. Серйозно. Мамі наказали не прати. І підлогу не мити, обмежитись підмітанням.

Привид Дюни маячив на Лисогіркою майже місяць. Час від часу я собі розказувала, що дощ колись піде, не помремо ми від спраги. А потім згадувала усі екологічні страшилки! Що, як глобальна засуха почнеться саме з нашого покоління? А вода в старій криниці зникне, і що? Я ходитиму до сусідів на горбок позичати ? Чи вони так даватимуть?

Люди, економте воду, вона вам ще знадобиться!

Я думала, що наша область називається Дюна: 7 комментариев

 1. «Над Бугом рікою зросли ми з тобою, над Бугом будем помирати…»

  Думаю на наше життя води в Бузі вистачить 😉

 2. Ці слова та Богові у вуха ! Нехай так і станеться. 🙂

 3. richka,

  також сподіваюся, що і в Буга води вистачить, і Дніпро до кінця не занапастять (але тут мої сподівання щось звучать трохи боязко і тихіше). Бо нещодавно наш «космічний мер» позакривав всі міські бювети. Тож тепер якщо воду відключають, помітно ляскає по кишені та по думкам щодо того, що вода майже як повітря — без неї нікуди.

 4. Абетко, в місті ще воду можна дістати. З Дніпра, в крайньому разі.

  А від нашої Лисогріки до Бугу — кілометрів сім. Якщо криниці висохнуть, де брати воду? Оце буде Дюна, оце фентазі. Головне, що в Києві можна апелювати до мера, а у Лисогірці до кого? Там ніякого комунального господарства не водиться, і кожен як може, так і себе забезпечує.

  Я вже кілька разів реально бачила дно старої криниці, і тепер не можу заспокоїтись…

 5. Ооо… Думаю, Ви неправі, як і всі зачинателі розмов про економію води. Якщо кругообіг води порушується і мало дощів, то це через зміну клімату — а він теж, між іншим, не те щоб завдяки людям змінюється, як-от льодовиковий…

 6. Sitro,

  Про причини льодовикового періоду не скажу, але одне знаю точно :сучасні люди трохи відрізняються від людей того часу. Як і розвитком техніки, так і свідомістю своєю. Я вірю , що зміни на краще можливі.

 7. Вчора їхала маршрутівкою з одним американським генетиком. Тож причепилася до нього з приводу генномодифікованої їжі. Багато чого цікавенького почула. Є шкідливі ГМО, а є корисні. Наприклад, зернові культури з підвищеним змістом вітаміну А. Про те, що в Африці голод, всі знають. А про те, що провідні країни роблять там хімічні та радіоактивні сховища, знає мало хто. Завдяки цьому починають мутувати зернові та овочеві культури. З них зникають вітаміни…. Тобто, зернові культури що мають їхати до Африки, генномодифіковані, але корисні. А до нас часто потрапляють зовсім некорисні продукти. Може, генномодифіковану картоплю і не їсть колорадський жук, але це не завжди привід їсти її нам.

  Цей мій трохи дивний коментар стосується екології загалом. Ну й того, що слід подякувати Вищим Силам, що ми живемо не в Африці)

Обсуждение закрыто.