Якщо на ганку зранку

сидить незнайома вам собака, породи вівчарка . Десь відсотків на сімдесят вівчарка. А на тридцять — невідомо хто. Що робити ?

Я ж не чекала її там побачити. Зібралась і мирно йшла на автобус, а мама зверху , з балкону погукала, щоб йшла через город баби Наді. Я завернула в сторону баби Наді, і бачу — на  нашому парадному ганку лежить велика-велика собака. Майже привид, якщо враховувати шосту ранку. В усякому разі, щось дуже-дуже нереальне. Я навіть закричала з переляку. Мама з балкону тут же почала гукати на собаку,»пішла», пішла», тітка Ніна (вони з п»яти ранку проводили конференцію, як краще копати бараболю) додала цінних порад, собака встала і побігла. Звичайно, стежкою через город баби Наді.

А куди вона ще могла бігти?

Мама каже: « От чого Риндя з самого ранку гавкав!»

А мені собаку стало шкода. Якщо вона нічия, то куди їй , бідній, йти? Як прохарчуватись? Зайця вполювати ?

Всі кажуть:»пішла звідси, пішла», і ніхто не пропонує полежати на теплому ганку холодної ночі.

— Може вона була в минулому житті Гітлером? — каже в таких випадках моя подруга Лара.

Але мені здається, що Гітлеру в таку собаку переродитись — дуже велика честь. Швидше за все, вона колгосп в нашому селі організовувала. Командувала бригадами, які людей з дому виганяли.  А зате, що комусь дозволила стакан пшона залишити, дали їй щастя: ночувати на теплому ганку холодної літної ночі. Бо якби вона те пшоно забрала, не було б ні ганку, ні нас, які залишають всім бажаючим тваринам їжу під горіхом , а вранці — гукають їй «пішла-пішла звідси»…

А може, я все не так думаю ? Може, це котрась з наших родичок покійних, от хоча б та ж баба Надя приходила на наше життя подивитись. Сторожила  на ганку, щоб лихо відігнати. Щоб всякі скверні жаби і щурі до нас в хату не залазили, нас не тривожили. Тому й побігла стежкою до своєї хати, а коли я пішла слідом, то на подвір»ї не було вже ніякої собаки.Бо це не собака була, а баба Надя, відвідавши нас,вона знову  обернулась на янгола і полетіла у своїх янгольських справах.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*