Щоб бути письменницею

одного таланту мало. Потрібна ще і відвага .

Щоб бути письменницею: 9 комментариев

 1. Ех… скоріше наполегливість і вміння довго працювати…

 2. Згодна. Просто потім, коли довга праця закінчена, має бути відвага. Щоб це перечитати .:)

 3. це точно! крім таланту треба мати сміливість комусь показати свою роботу!

 4. Якщо Ви, Річка, соромитеся щось комусь показати — хай то місцевий письменник середньої руки, чи ще хто — то з Вас будуть люди. Як правило, безстрашність мають графомани, вони просто не можуть її не мати, бо переконані у винятковості своїх писань.

  Але жоден письменник не дасть Вам відповіді — як писати. І не вірте тим, хто таке каже.
  І не варто себе порівнювати з іншими письменниками — ризикуєте стати їхнім повторювачем.

  Потрібно самовиписатися так, щоб мати свій стиль. Бачу у Вас дуже цікаву жилку, але — праця, праця над словом, над лексичним запасом (допомогає навіть банальне читання орфографічного словника)…

  Вдосконалюйтеся, не зупиняйтеся й одного дня Ви зрозумієте, що от до оцього твору Вам немає вже чого додати й нема як його переробити — щоб було ще краще, тобто — Ви досягнете потрібного ступеню сміливості і покажете свої достойні й перспективні твори.

  Не здавайтеся, ще рано складати знамена!

 5. І не буду нікому вірити , і не буду нікого слухати:) Як щодо Вас, Melle ?

  Насправді, я теж так думала, що жоден письменник не дасть відповіді. Поки Джулію Кемерун не прочитала, а ще — шедеврального Нікітіна. Письменництво — таке ж ремесло як і всі інші, тут теж є свої секрети, як переносити виточку, чи кармани накладні пришити.

 6. Звісно, письменництво — ремесло, але, на мій погляд, письменник читачів цікавить тим, що він трансформує своє бачення світу у певні цікаві й оригінальні образи, які ми читаємо. І цей чужий погляд заворожує, притягує, якщо письменник зміг передати й потрапити саме у ту, «нервову струнку душі».

  Якщо людина пише примітивно — то буде нецікаво,
  якщо людина пише лише для себе — для власної самореалізації — іншим буде це нецікаво,
  якщо людина пише лише для того, щоб задовольнити читачів — буде теж нецікаво, якщо людина пише просто для того, аби вивернути своє єство напоказ — «читайте, насолоджуйтеся, от такий я тваринноподібний, от такі у мене фізіологічні потреби!» — теж, хоч це й вживано у сучукрліт зараз.
  Варто бути несхожим на будь-кого іншого і це дуже й дуже важко.

  А про секрети…. Нічого кращого за Паустовського «Золотая роза» не зустрічала. Там немає порад, там є лише розповідь про систему власної творчості.
  Вам, Річка, можу дати кілька дружніх порад, якщо вони Вам потрібні, звичайно. Але навчити писати — ніхто не зможе. Втішу — Ви вже вмієте, просто необхідне ще шліфування майстерності. Щиро, М

Обсуждение закрыто.