Якщо до вас у хату залетів кажан…Практичні поради

3 вересня 2008 року . Новини з нашої садиби.

Лелеки полетіли. Мабуть, у вирій. Кажани залишились. 


Приїхала в село, поки розмови з родичами, те і се, вже стемніло. Добилась до хати, розпалила в грубі для затишку, і вклалась спати. 


О 5 ранку прокинулась від шуму крил. Щось літало по кімнаті. Судячи з шуму, це щось було не нічним метеликом. Набралась мужності, посвітила мобілкою: кажан.

От що робити в такій ситуації: 5 ранку, я хочу спати, а воно літає під стелею, і якби ж воно літало тихо, я б собі і далі спала. Брешу, не спала б, бо боюся кажанів.Ще вчепиться у волосся, воно ж дике. 


Довго думала, як його вивести на повітря. Геніальна ідея: відчинила вікно, зняла карніз з тюлями: лети, мишко, на свободу. Мишка стихла. Я закуталась в ковдру, бо надворі трохи холодно і заснула. 


Цілий день туди-сюди: сливки, алича, телевізор, комп"ютер… Десь після 9 вечора вирішила, що треба спати лягти раніше. Почепила карніз з тюлями на місце, розпалила в грубі для затишку, випила какао з молоком, погасила світло….


Мишка вилітела о 22.14. Де ця свиняка ховалась цілий день? 


От вона собі літає по спальні, а я мобілкою підсвічую, а вона літає… 


Що робити? вікно відкривати — я незагартована істота, замерзну точно. А мишка, судячи зі вчорашньої ночі, на вулиця не рветься. 


Беру ковдру, подушку і перебираюсь в іншу кімнату, називається вона Велика. Там телевізор і дивани, і спати можна. Вкладаюсь, засинаю…

Через півгодини прокидаюсь від шуму крил: мишка прилетіли. А двері у велику кімнату два роки тому згоріли, тобто — немає там дверей. І ця свинська мишка вже літає у великій кімнаті попід стелю. А я знову не можу спати. 


Стягаю з дивана покривало і завішую ним двері. Потім, пробираюсь, накрившись спідницею(захищаю голову від мишки) до вимикача і вимикаю мишці світло. Одночасно беру ковдру і зі швидкістю японських ніндзя вилітаю з великою кімнати у спальню. Вмощуюся знову у своє ліжко і намагаюсь заснути. 

Сниться мені маг-чарівник, який обернувся кажаном і прийшов до мене в гості. Переконує, що живе на землі вже кілька сотень років.  — Хочеш, — каже, — я вселюся в тебе? Я чесно відповідаю: Ніііііі! 


Вранці згадую сон і думаю, а якби я сказала "так"? 

Потім обережно відхиляю ковдру у велику кімнату. Мишка зникла. Просто кажан-невидимка якийсь. Чи вона за шафою сидить, чи за буфетом, чи вона вдень невидима стає ? А може, вона правда маг-чарівник, я ж відмовилась його впустити, от він і зник…Але скептичний голос мого покійного тата тихенько мені шепоче:"Не з твоїм щастям.".

Якщо до вас у хату залетів кажан…Практичні поради: 3 комментария

 1. Дивна історія!

  І смішна дуже 🙂 То куди ця мишко-свинка поділася в ітозі? Ми кажанів на білі ганчірки з камінцями всередині ловили. Але то — на вулиці. Як вдома ловити, не знаю. І від чого двері згоріли?

  А що не погодилася, то молодець! Був би він такий могутній, як казав, давно б собі самостійно тіло отримав.

 2. Ой, скільки запитань! Що поробиш, уривок з щоденника…

  А мишко-свинка в нагороду за свою поведінку залишилась в хаті сама. Десь через тиждень приїхала мама до неї, відкрила балкон мишці, і ввечері побачила, як мишка вилетіла на широкі простори наших сіл. Більше не поверталась. Точно, чаклун недовчений:)

  А двері згоріли, бо проводка замкнула і далі все було як в пісеньці про прекрасну маркізу.

 3. А може Ви знаєте, є така прикмета, що коли пташка залетить у хату, то там буде нещастя. А часом немає подібної прикмети про кажана?

Обсуждение закрыто.