Навіщо жінки пишуть писанки?

Замкнене не звичайним замком, а особливим. Цей замок діє протягом року. А формується він силою великодніх писанок, які пишуть жінки і дівчата. Ви, мабуть, знаєте, що писанка — це не просто розфарбоване яйце. Це закладене, замовлене , зашифроване і підсилене малюнком  бажання жінки, яка її пише.

 Можна бажати різні речі: здоров"я собі і рідним, кохання, добробуту. Але до всього кожна писанка має ще один обов"язковий елемент. Вона наперед запрограмована тримати всесвітнє Зло в тій далекій печері і не пускати його до людського роду.

Ми пишемо писанки, аби на землі було більше Добра. Я в це вірю.

Навіщо жінки пишуть писанки?: 5 комментариев

 1. Дуже гарна легенда! Шкода, що чомусь натрапила на неї тільки сьогодні, а не перед тим, як писати писанки.

 2. Я думаю, це не легенда, це правдива правда. Вона настільки сильна, що коли я вперше її розказала на занаяттях з писанкарства, в мене таке було відчуття, наче я дійсно поєдналась з тим Всесвітнім Добром ( егрегором, Богом/Богинею).

  Може, це якраз частинка слов»янських вед?:) ( справжніх)

 3. Про слов’янські веди — згодна, що несправжні. Хотілося б віднайти справжні! Але підробка майстерна — у всякому випадку викликає інтерес у багатьох людей до свого коріння. Хоча як на мене, найменування тих, що ці веди сповідують, вкрай невдала: інглінги у мене ніяк не асоціюються зі слов’янами, та ще й старовірами — якось відразу про Скандинавію думати починаю)

  Мабуть, пан Хіневич на відміну від свого знайомства зі слов’янськими традиціями зовсім не приділяв уваги знайомству з династіями Шведських та Норвезьких королів.

 4. А звідки ця легенда взялася, якщо не секрет? 🙂

 5. a.betka, про легенду — вичитала випадково в якомусь мистецькому журналі. Спогади жінки про свою бабусю, як бабуся з іншими жінками писала писанки і розповідала цю легенду.:) Я розповіла її на заняттях, і тоді відчула наскільки ця легенда має силу, навіть зцілюючу якусь силу, наче молитва.:)

  Про веди і словянство: рекомендую всім, хто цікавить корінням, перечитати Михайла Стельмаха «Гуси-лебеді летять» і «Щедрий вечір». Там є описи справжньої української традиції в повсякденному житті людей. Як жили, які були стосунки в сім»ї, як ставились до рослин і тварин…

  Книга є в Інтернеті:bookz.ru/dl2.php?id=25404&t=z&g=46&f=shedrii_&a_id=3356

  bookz.ru/dl2.php?id=25404&t=z&g=46&f=shedrii_&a_id=3356

Обсуждение закрыто.